• svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

دفتر مرکزی تهران

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – طبقه 6 – واحد 15

تلفن مشاوره : 02166074277

مشاوره 24 ساعته

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با کارشناس

02166074277

ساعت کاری

ما خوشحالیم که در طول ساعات کاری با شما ملاقات کنیم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید.

 • شنبه تا پنج شنبه8 صبح الی 16 عصر
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

دفتر مرکزی تهران

اتوبان نواب – بعد از پل سپه خیابان گلهای اول – ساختمان سهند – طبقه 6 – واحد 15

تلفن مشاوره : 02166074277

مشاوره 24 ساعته

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با کارشناس

02166074277

ساعت کاری

ما خوشحالیم که در طول ساعات کاری با شما ملاقات کنیم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید.

 • شنبه تا پنج شنبه8 صبح الی 16 عصر

نمایندگی فروش آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید یا Dioxidane

نمایندگی فروش آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید یا Dioxidane

نمایندگی فروش آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید یا Dioxidane

شماره ثبت : 1-84-7722

نام انگلیسی ماده : Hydrogen Peroxide 35% Standard Grade

فرمول شیمیایی: H2O2

نام­های دیگر:

Dioxidane

Dioxidane Oxidanyl

Perhydroxic Acid

خواص شیمیایی و فیزیکی:

pH: 3-2

وزن ملکولی :34.02 گرم بر مول

نقطه ذوب : -33 درجه سانتی گراد

نقطه جوش :108 درجه سانتی گراد

نقطه اشتعال : غیرقابل اشتعال

فشار بخار (mm Hg): 23 در دمای ºC 20

حالت فیزیکی: مایع

فروش آب اکسیژنه :

گروه بازرگانی سفیر آزما کیان ، از جمله واردکنندگان و فروشندگان آب اکسیژنه بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی بالخص فروش آب اکسیژنه تجربه بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و مناسب این محصول با کارشناسان بازرگانی سفیر آزما کیان ارتباط برقرار نمایید.

تاریخچه آب اکسیژنه

دانشمندی فرانسوی به نام لوئیس ژاک تنارد در سال 1818برای اولین بار آب اکسیژنه را معرفی و جدا کرد. او در حال سوزاندن نمک ­های باریم برای ساختن باریم پراکسید بود که به این دستاورد رسید. تنارد متوجه شد وقتی باریم پراکسید را برای حل شدن در آب قرار داده، هیدروژن پراکسید تولید شده است. این روش در طول سال­ها توسط تنارد توسعه داده شد و به عنوان متداول­ترین روش برای تولید آب اکسیژنه تا اواسط قرن بیستم مورد استفاده قرار گرفت.

باور به اینکه آب اکسیژنه ملکولی ناپایدار است سال­های طولانی پابرجا بود، زیرا تمام تلاش­ها برای جداسازی آن از آب با شکست مواجه می­شد. تا اینکه در سال 1894 ریچارد والفنشتاین آب اکسیژنه 100% را با استفاده از فرایند تقطیر خلأ از آب استخراج کرد.

تا پایان قرن 19 میلادی فرمول­ های زیادی برای آب اکسیژنه پیشنهاد شد. به هر حال فرمول صحیح یعنی H2O2 برای اولین بار توسط پیتر ملینیشویلی ثابت شد.

معرفی آب اکسیژنه

آب اکسیژنه به عنوان ساده ­ترین پراکسید شامل پیوند یگانه اکسیژن- اکسیژن است، مایعی چسبنده ­تر از آب به رنگ آبی بسیار کم­رنگ بوده که محلول­های رقیق آن بدون رنگ به نظر می­رسد. این ماده دارای بویی تند می­باشد، هم­چنین با هر نسبتی به­ طور کامل در آب حل می­شود.

هیدروژن پراکسید یک عامل اکسیدکننده قوی است و در محلول­ها به ­عنوان عامل عمل­ آوری (ripening agent)، سفیدکنندگی و ضدعفونی ­کننده موضعی استفاده می­شود. هم­چنین به­ عنوان اکسیدکننده در موشک ­ها (در غلظت­های بالا به عنوان پروپوکساید (HTP)) و در سیستم­های راکت دوجزئی (شامل دو جزء سوخت و اکسیدکننده) مورد استفاده قرار می­گیرد. آب اکسیژنه ماده ­ای ناپایدار بوده و در حضور نور به ­طور آهسته تجزیه شده و آب، اکسیژن و گرما آزاد می­کند. به همین دلیل برای ثبات این محلول­ها به آن­ها استانیلید یا مواد آلی مشابه افزوده می­شود.

نحوه تولید آب اکسیژنه

آب اکسیژنه طی فرایند اکسیداسیون خودکار آنتراکینون تولید می­شود. در این فرایند چرخه ­ای آلکیل آنتراکینون به­ طور مجدد مورد استفاده قرار می­گیرد. مراحل ساخت آب اکسیژنه شامل مراحل زیر است:

 1. هیدروژناسیون

یک آلکیل آنتراکینون در دو حلال که یکی قطبی و دیگری غیرقطبی است حل می­شود. مجموع آلکیل و حلال­ها را محلول کار می­نامند که در طول فرایند بازیابی می­شود. هیدروژن­ دار کردن آنتراکینون حل شده با استفاده از گاز هیدروژن در یک هیدروژن ­ساز (نوع slurry) و توسط آلومینا بارگذاری شده با مقدار اندکی کاتالیست پالادیوم انجام می­شود. دمای راکتور در محدوده ºC 45 کنترل شده و کاتالیست با محلول کار و هیدروژن به خوبی مخلوط می­شود. در طول هیدروژناسیون، آلکیل آنتراکینون به آلکیل آنتراهیدروکینون و تتراهیدروآلکیل­ آنتراهیدروکینون تبدیل می­شود. اگرچه تولید گونه تتراکینون به دلیل سادگی در هیدروژن­ دار شدن، ترجیح داده می­شود.

مرحله هیدروژناسیون با دقت کنترل شده تا از هیدروژن­ دار شدن حلقه های آنتراکینون جلوگیری شود. قدرت بازی و محتوای رطوبت دو عامل مهم برای بهینه بودن کاتالیست و فعالیت می­باشند.

شکل 1 نشان دهنده فرایند هیدروژناسیون می­باشد:

شکل 1: فرایند هیدروژناسیون

 1. فیلتراسیون

در این مرحله محلول کار که شامل آنتراکینون­های هیدروژن ­دار شده و کاتالیست است، فیلتر شده تا هر سطح اندک کاتالیست از آن خارج شود؛ در غیر این صورت در مراحل بعدی هیدروژن پراکسید تجزیه شده و باعث کاهش بازده و ایجاد خطرات بالقوه می­شود.

 1. اکسیداسیون

با دمیدن هوا از وسط محلول کار اکسیداسیون انجام می­شود. تتراهیدروآلکیل آنتراهیدروکینون اکسید شده و هیدروژن پراکسید در فاز آلی تشکیل می­شود. در این مرحله کاتالیستی استفاده نشده و به همین دلیل این مرحله با عنوان اکسیداسیون خودکار شناخته می­شود.

استخراج هیدروژن پراکسید ، آب اکسیژنه

تا این مرحله هیدروژن پراکسید در فاز آلی تولید شده است و محصول نهایی مدنظر باید فاز آبی باشد. در این صورت آب بدون مواد معدنی (demineralized water) به بالای ستون استخراج مایع-مایع به ارتفاع 35 متر اضافه می­شود. آب از بالای ستون و از طریق سوراخ­های سینی­ها به پایین جریان می­یابد و محلول کار به داخل ستون پمپ می­شود. طراحی و عملیات استخراج به گونه­ایی است که آب با محلول کار حداکثر تماس را داشته باشد. آبی که از پایین ستون استخراج خارج می­شود شامل 35%-25 هیدروژن پراکسید خالص است، در حالی که محلول خروجی از بالای ستون خالی از هیدروژن پراکسید بوده و به هیدروژن­ساز برگردانده می­شود. این محلول کار شامل آلکیل­ آنتراکینون و تتراهیدروآلکیل ­آنتراکینون است. هیدروژن پراکسید خام پس از خالص­سازی و تقطیر خلاء تا 70% جرمی غلیظ می­شود. برای جلوگیری از تجزیه ناخواسته و تثبت شدن هیدروژن پراکسید مقادیر مناسبی از تثبیت­ کننده ­ها به آن اضافه شده و محصول برای تست­های نهایی به تانک­های ذخیره فرستاده می­شود.

نمایندگی فروش آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید یا Dioxidane

کاربردهای آب اکسیژنه 35%

آب اکسیژنه به طور متداول به­ عنوان عامل اکسیدکننده استفاده می­شود و با توجه به غلظت­های متفاوت آن کاربردهای متنوعی دارد. به طور مثال در صنایع آرایشی، بهداشتی، دارویی و پزشکی، صنایع غذایی، صنایع کاغذ و کاغذسازی، صنایع نساجی و رنگرزی، صنایع آبکاری، صنعت متالوژی و تصفیه آب و فاضلاب از درصد خلوص 50%-35 استفاده می­شود. درصد خلوص هیدروژن پراکسید استفاده شده در صنایع شیمی و پتروشیمی 70%-30 بوده و هیدروژن پراکسید 90% برای به­ عنوان سوخت موشک مورد استفاده قرار می­گیرد.

امروزه 60% از آب اکسیژنه تولید شده در دنیا به­عنوان سفیدکننده کاغذ و خمیر کاغذ استفاده می­شود. دومین کاربرد صنعتی آن تولید سدیم پرکربنات و سدیم پربورات برای سفیدکننده ­های ملایم در مواد شوینده می­باشد. هم­چنین در فرایندهای تصفیه فاضلاب برای حذف ناخالصی­ های آلی از هیدروژن پراکسید استفاده می­شود.

از جمله کابردهای دیگر آب اکسیژنه می­توان به تولید انواع مختلف پراکسیدهای آلی، استرلیزه کردن سطوح مختلف، ضدعفونی کردن زخم، کاربردهای آرایشی و … اشاره کرد. هم­چنین به ­عنوان جایگزین مناسب زیست­ محیطی برای سفیدکننده ­های بر پایه کلر به حساب می­آید.

قیمت آب اکسیژنه 

شما می­توانید جهت تهیه آب اکسیژنه مصرفی و موردنیاز خود به صورت دست اول و مطمئن با کارشناسان ما از طریق راه­ های ارتباطی موجود اقدام نمایید. هم­چنین اگر قصد استعلام قیمت دارید می­توانید درخواست خود را برای کارشناسان سفیر آزما کیان ارسال نمایید.

نمایندگی فروش آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید یا Dioxidane

لیست برخی از خدمات سایت بیوشیمی :

1- کیت تحقیقاتی | خرید کیت تحقیقاتی | فروش کیت تحقیقاتی

2- کیت آزمایشگاهی | خرید کیت آزمایشگاهی | فروش کیت آزمایشگاهی

3- نمایندگی مرک | نمایندگی مرک آلمان | شرکت مرک آلمان

4- خرید محیط کشت

5- نمایندگی سیگما الدریچ | نمایندگی سیگما آلدریچ

6- مشاوره پایان نامه | پایان نامه | انجام پایان نامه